V nedeľu začína advent...

24.11.2017

Niektoré ženy dokonale ovládajú umenie vábenia. Nielen mužov, ale aj energie a pozornosti. Sú vždy pekne upravené, pohybujú sa ladne a majú vznešené vystupovanie. Majú čistú a upratanú domácnosť. NIKDY nezabudnú urobiť vianočnú výzdobu. Vedia aké je to dôležité, aby opäť pohoda, láska, radosť, smiech aj štedrosť našli cestu do ich domova. Popritom rozžiaria oči a vyčaria úsmev na tvárach okoloidúcich. Každý rok zas a znova uctievajú Ducha Vianoc.

Aj ja sa každý rok, zas a znova, púšťam do výzdoby a dôkladného upratovania. Zbavujem sa starých, nepotrebných vecí , vymetám kúty za nábytkom, utriem prach pod posteľou a gaučom, umyjem kuchynskú linku a okná. Svieži pocit je mojou odmenou. Urobím to ešte v starom roku, aby moja rodina do Nového roku vykročila čistá, zbavená nepotrebných nánosov zo starého roku. Aby sme Vianoce prežili v príjemnej atmosfére a do Nového roku sme vykročili bez zbytočnej záťaže roku predošlého. 

Keď sa potom pečú koláčiky a popíja sa punč , všade vonia škorica a klinčeky, deti sa smejú a tvoria ten najkrajší medovník pre svoju mamu a otca, v tej chvíli TU A TERAZ viem, že všetko je ako má byť. Večný kolobeh života sa nikdy nezastaví... a tak to má byť. Krásny a tvorivý advent prajem všetkým.

PS. Či už je Vaša vianočná výzdoba hrejivá, alebo anjelsky nežná , okázalo štedrá, alebo prírodná je signálom pre energiu, aby vstúpila do Vášho príbytku... 

Nechajme sa prekvapiť, čo nám tento rok zasa prinesie...