Rešpektujme svoje túžby

25.04.2018

V ostatnom čase mi v architektúre a interiérovom dizajne chýba odlišnosť. Pritom potrebu odlíšiť sa určite každý z nás cíti. Keď zariaďujete holodom, je to úžasne kreatívny proces. Áno, je to náročné na predstavivosť, ale ten pocit tvorby je na nezaplatenie. To isté záhrada. Striedajú sa vo Vás všetky druhy pocitov: strach, pochybnosti, obavy ale i radosť a pocit blaženosti, keď to dobre "vypáli". 

Pamätám si ako som zháňala tehlu na stenu na terase... Ja milujem tehlové fasády domov, ale žiaľ môj malý bungalov je klasický biely s holubičou sivou na prednej fasáde. Strohé, ale elegantné. No za domom, tam je to inak ...drevená terasa a tehlová stena. Všetci ma varovali, že sa to tam nebude hodiť a teraz vravia, že to pekne vyzerá. Obklad v obchode na mňa pôsobil umelo a bez atmosféry. Hľadala som na internete a našla som ľudí, ktorí rozrezali staré tehly a predávali ich ako obkladovú tehlu len za 4 eur/m2. Viac som nepotrebovala. Zavolala som kamarátku, sadli sme do auta a večer už sme boli všetci doma.

Ľudia, počúvajte svoje túžby, iba to vám zabezpečí pocit blaženosti na tomto svete. A keď si tú vysnenú vec vložíte do dobrého sektoru - opýtajte sa feng shui poradcu, výsledok bude nad vaše očakávania. Verte mi. Mám to odskúšané!

Moja dcérka napríklad miluje kabelky. Bolo obdobie (mala vtedy asi 2 roky), keď ju nepustila z ruky ani pri sprchovaní! Bola veľmi rázna, keď mi vysvetľovala, že ručičku neotvorí ani keď ju vložím do vane! Tak som ju tam strčila aj s kabelkou. S noblesou anglickej kráľovnej vystrela ručičku, aby jej do kabelky nenatiekla voda. Bola šťastná, ja som sa smiala a dodnes deň na to s láskou spomíname. Rešpektovaním vlastných túžob podporíte vznik výnimočných a jedinečných momentov a priestorov.

Prajem Vám všetkým, aby Vaše domovy a životy boli také krásne a výnimočné, ako ste vy sami vo svojej hĺbke. Kto by potreboval pomôcť to identifikovať, rada pomôžem. Majte nádherný deň priatelia.