Návrat k hand made, návrat k sebe ...

17.04.2020

Vnímam túto dobu ako príležitosť začať odznovu a lepšie, oveľa poctivejšie a pravdivejšie.

Milujem keramiku, hlavne tú farebnú. Keď sa dostanem niekde do obchodu, alebo na trh s keramikou nejdem od nej oči odtrhnúť. A väčšinou si neviem ani vybrať. Je to prirodzené. Každý kus je originál a je presne určený svojmu novému majiteľovi. Jeden má moje obľúbené farby, druhý zasa požadovaný tvar. Samozrejme musí byť vhodný do mojej kuchyne podľa feng shui. Nie je to jednoduché si vybrať, ale keď nájdem to čo hľadám je to láska na celý život. Teda, až kým sa nerozbije samozrejme. Tiež to tak máte? Keď som si zariaďovala moju kuchyňu, snívala som o krásnom marockom obklade v jemných zemitých tónoch osviežených buď zeleno-žltou, alebo červeno fialovou....nemohla som ich nájsť. Keď som konečne našla niečo, čo by mi vyhovovalo, napísala som výrobcovi a ten sa ani neunúval mi odpísať na objednávku 2m štvorcových....ale verím, že raz to príde. Dala som si sklo v odtieni kapučíno a dúfam, že keď nájdem tie správne obkladačky bude to pre majstra tá najjednoduchšia vec na svete, mi ich na to sklo nalepiť. Alebo si možno vykachličkujem dvere do záhradného domčeka - tam by mohli byť aj odtiene modrej a tých je na trhu neúrekom. Milujem modrú.

Inak vziať do ruky keramickú misku, alebo hrnček - ideálne keď sú vyrobené hand made vás okamžite spomalí a sprítomní. Cítite energiu toho predmetu i tejto chvíle. Myslím, že k tomu to všetko smeruje. Návrat k remeslám, k cíteniu energií, k spomaleniu a zvoľneniu tempa. Človek si tak oveľa lepšie udrží vysoký stav energie....dokážete upratať bez toho rýchleho ošiaľu mať to z krku, ale naopak vychutnávate si láskyplné ošetrenie svojho priestoru, ktorý ste si starostlivo vytvorili. Bude to návrat k sebe, k vlastnej individualite.

Uvedomujete si, ako zvoľníte chôdzu keď idete po drevených parketách, ako si vychutnávate ich mäkkosť na bosých nohách? Ak si zaspomínate pri každom umývaní dlážky.... keď vaša dcérka dostlala ten úžasný nápad umiestniť vianočné osvetlenie na policu a zaťažiť ho črepníkom...ten sa potom zvezie na zem, pretne káble na vianočných svetielkach a v parketách urobí dieru, aby ste na tento nápad už nikdy nezabudli.....Vnímate ako spomalíte, keď idete cez chodbu, kde je dlažba uložená priečne a naopak ako zrýchľujete, keď je uložená pozdĺžne? Všimli ste si ako sa deti hrajú s tuhým mydlom, ako sa láskajú s rukami pod tečúcou vodou o čosi viac, len aby mohli okúsiť blahodárny bublinkový zábal ručne vyrobeného levanduľového mydla? Na a potom hrnček na kávu. Osobitá kapitola - asi každý už má ten " svoj" - obľúbený. Kávička chutí oveľa viac, keď je v krásnom hrnčeku. Nemyslíte? Teším sa na tento čas. Bude to návrat k sebe, k vlastnej individualite, k tomu kto vlastne som a čo v skutočnosti v hĺbke srdca chcem. 

Chcem feng shui poradenstvo!