Môj vlastný feng shui príbeh

24.10.2017

Keď sa z nášho vzťahu odsťahovala láska, rozhodla som sa pre rozvod. Nebolo to jednoduché rozhodnutie, mali sme jedno dieťa, ale verila som, že je to správne. Cítila som v našom starom byte nespokojnosť, dnes už viem že to bolo preto, že tam chýbala juhozápadná časť . Juhozápad sa spája so vzťahmi, ale i ženskou energiou. Keď ju v priestore nemáte, ženy pociťujú nespokojnosť a život ich ťahá preč...

Začala som si hľadať prácu a ubytovanie. Ponuka na prácu prišla pomerne rýchlo. Najskôr som ju síce odmietla, ale kamarátka mi dodala odvahu a tak som to skúsila. Pohovor som úspešne absolvovala a vybrali si mňa. Začala som hľadať podnájom. Byt som si hľadala pomerne dlho. Všetci mi dohovárali, aby som spustila zo svojich ideálov o svetlom a priestrannom dvojizbovom byte v bezpečnej štvrti Bratislavy za rozumnú cenu, ale ja som to nevzdala . Náš starý byt mal kuchyňu a obývačku na sever a hoci sme mali vymaľované teplými farbami, stále mi v ňom bola zima. Každým kúskom svojej bytosti som túžila po vzdušnom , svetlom a teplom priestore. A on sa našiel. Bol síce celý biely, ale s juhovýchodnou orientáciou a francúzskymi oknami, balkónom a terasou. V obývačke trónila obrovská knižnica plná kníh, až neskôr som zistila že je to osobná knižnica pána Michala Hvoreckého. Dokúpila som zopár farebných doplnkov a útulný domov bol na svete. Upratala som a presťahovala sa i s dcérkou do nášho nového domova. Pamätám si, že sme sa zmestili do jednej Škody Octavia combi. Hrnce, periny, oblečenie, zopár hračiek a bolo to. Lyže a bicykle prišli až potom. Všetko podstatné sme mali, jedna druhú a svetlo. Až po roku strávenom v tom byte som si uvedomila , keď som si popíjala kávičku v slnkom zaliatom priestore, že som tak veľmi išla za svetlom, že sa svetlo stalo dominantou môjho života. Veď som pracovala pre firmu, ktorá vyrábala a predávala svietidlá!

Keďže moja dcérka trávila jeden víkend v mesiaci so svojim otcom mala som čas na seba a vlastný rozvoj. Rozhodla som sa pre feng shui kurz pre profesionálov. Feng shui som poznala z bežne dostupnej literatúry, ktorou ma zásobovala moja mama. Som trochu "neveriaci Tomáš" a všetko si musím vyskúšať na vlastnej koži a tak tomu bolo i s feng shui. Testovala som všetko a veľa. Raz keď mi dcérka nakreslila rodinný domček umiestnila som ho spolu s druhým krásnym obrázkom jednorožca do rohu "príležitosti a financie" - mali sme tam program na bohatstvo a čakala som čo sa bude diať. O nejaký čas som naozaj začala uvažovať o vlastnom byte! Podnájom nebol najlacnejší a splácať hypotéku v tejto čiastke sa mi videlo ekonomicky výhodnejšie. Začala som hľadať byt v blízkosti dcérkinej školy. Aj som jeden našla, ale práve v tom čase mi zavolala kamarátka z Prahy, že uvažuje o presťahovaní sa do Bratislavy a napadlo ju, či by sme nekúpili nejaký dvojdom pri Bratislave. Tiež bola sama s dieťaťom, vraj postrážime si deti, keď bude treba. Okamžite som zareagovala negatívne: " Zbláznila si sa? Veď ja som dieťa z činžiaku! Keby som kupovala dom, tak jedine v Marianke, lebo tam býva moja sestra. Naše deti by tak mohli vyrastať spolu." Ešte počas rozhovoru s kamarátkou som zadala do google : "dvojdom marianka" a vyšla ponuka! Developer Nová Marianka práve začal stavať dvojdomy v Marianke! Úplne prvý dvojdom! Základovú dosku dávali v týždni, keď som oslávila 36-te narodeniny. Keď som potom robila obhliadku priestorov na mieste kde dnes stojí kuchyňa bol vložený YTONG kváder s dátumom mojich narodenín - len deň a mesiac a za nimi 99. Ten dom bol môj a ja som to vedela. Prišla som k jednému oknu a hlavou mi prebleslo, že tu napíšem knihu. (zatiaľ píšem len blog, lebo si nie som celkom istá, či je svet pripravený na moje zážitky). Kamarátka sa nakoniec odsťahovala do Luxemburgu, ale ja som sa už o pol roka stala hrdou majiteľkou holodomu. Majiteľ bytu, ktorý som chcela kúpiť, napokon nečakane zvýšil cenu a bolo rozhodnuté. Budeme dedinčanky!

Poznala som feng shui, videla som silné i slabé stránky toho priestoru. Každý jeden nákup, ktorý som urobila, robila som s vedomím toho, čo chcem v reálnom živote dosiahnuť. Áno, robila som kompromisy. Každý pracuje s obmedzeným rozpočtom. Nákupy do domu som brala ako investíciu. Myslím, že sa mi podarilo dom pekne zariadiť a prepojiť ho s okolím a záhradou, hoci záhrada stále nie je úplne dokončená. Dodnes deň sa veľa ľudí čuduje ako je možné dať toľko rôznych farieb do jednej izby a pritom to pôsobí príjemne. To je feng shui odpoviem. Každá svetová strana sa spája s určitým elementom. Sú len tri možnosti: buď ho podporíte, zneutralizujete alebo zničíte....podľa toho sa odvíja i Váš život. Ja som sa rozhodla pre podporu, cyklus tvorby. Baví ma vytvárať hojnosť a prosperitu. Ľudia si zaslúžia lepší život, tak prečo im nepomôcť dosiahnuť ich maximálny potenciál? Robiť poradenstvo je síce energeticky náročné, ale je to fascinujúce a teší ma to. Je to spôsob ako sa dotknúť Vašej duše a povedať jej, hej zastav sa, naozaj to chceš? Toto je cieľ tvojej cesty?

Nasledovať feng shui pravidlá vytvára v priestore dojem, že všetko je na svojom mieste. Všetko je tak, ako má byť. Cítite pocit istoty a bezpečia. Máte zázemie, energetickú základňu.

Myslím si, že my všetci chceme ísť svojou vlastnou cestou a úspešne prísť až do cieľa. Rozvinúť sa v celej svojej jedinečnosti a kráse ako kvetina. Zapustiť korene ako strom a odolať nepriazni osudu, keď príde. Zohnúť sa, keď fúka. Mať silu a energiu chrániť svoj svet. Byť odvážny a kráčať so vztýčenou hlavou svojou vlastnou cestou, hoci aj proti prúdu. Každé ráno odísť z domu a večer sa vrátiť pre láskyplné objatie, do kruhu milujúcej rodiny. Prekypovať zdravím aj múdrosťou. Byť obklopení dobrými ľuďmi a denne okúsiť aspoň jedno z toho množstva príležitostí , ktoré život na Zemi ponúka. Smiať sa a cítiť radosť. Mať odvahu riskovať a nechať sa prekvapiť výsledkom. Tvoriť. Byť kreatívny. Byť ako samostatná plnohodnotná jednotka súčasťou väčšieho celku. Mať vieru v seba a veriť iným ľuďom. Byť svetlom. Tam kde je svetlo predsa nemôže byť tma. Podporte svoj život svojim priestorom a začnú sa diať zázraky.

Chcem vlastný feng shui príbeh