O čom to feng shui je?

04.03.2017

Feng shui je súbor poznatkov starých 5000 rokov o vplyve prostredia na život človeka. Učí nás, že s každou svetovou stranou sa spája určitý element - voda, drevo, oheň, zem alebo kov.

Cieľom feng shui poradenstva je podporiť v priestore cyklus rodenia - voda vyživuje drevo, drevo vyživuje oheň, oheň vyživuje zem, zem nám dáva kov a kov tvorí vodu. Častokrát však v priestore nachádzame cyklus dominancie, či dokonca vzbury. Je to preto, že každý človek je jedinečný, nie všetci sme nastavení na harmóniu a rovnováhu. Náš priestor je odrazom nášho vnútorného nastavenia. Hlboko vo vnútri nás je súbor presvedčení, vďaka ktorým sú pre nás niektoré veci prijateľné a iné nie.

Keď necháte dvoch rozdielnych ľudí zariadiť ten istý priestor, každý to urobí inak. Po svojom. Použije iné farby, iné materiály, inak rozmiestni priestor, či nábytok. Každý však žije iný život....

V prípade, že Vám chýbajú peniaze, príležitosti, harmonické vzťahy, kariéra, priatelia či nebodaj zdravie je veľmi vhodné nechať si poradiť. Feng shui poradca Vám povie, čo je pre ten ktorý priestor priaznivé a vhodné. Nebude zasahovať do designu-to je úplne na Vašej voľbe. Poradca len zadefinuje farby, materiály doplnky a rozdelenie priestoru tak, aby sa vytvoril cyklus rodenia. Takto vytvorený priestor Vás potom nenápadne naučí vytvárať hojnosť, budovať láskyplné vzťahy či posilňovať zdravie. Aby všetko vo Vašom živote plynulo hladko a plynulo.

Moje odporúčania rešpektrujú Vaše sny a túžby. Každý z nás má iné preferencie. Niečo iné nás napĺňa a robí štastným. Vždy sa pýtam ako sa chcete doma cítiť? Je pre Vás dôležitý pocit bezpečia, alebo sa chcete skôr cítiť ako bohém na dovolenke? Chcete ráno vstať a cítiť sa vitálne, inšpirovane, alebo sa chcete budiť s pocitom hrdosti na to, čo sa Vám v živote podarilo dosiahnuť? Mala vaša babička dom z tehly a vy ste v ňom prežili najkrajšie chvíle Vášho detstva? Povedzte to! Tieto malé, zdanlivo bezvýznamné drobnosti, nám pomôžu vytvoriť priestor v ktorom sa budete cítiť naozaj šťastní. Jeden drobný detail -tehlový obklad, dodá priestoru osobitosť a Vám pocit blaženosti. Je to Váš priestor. Nepotrebujete obdiv okolia, ani súhlas módnych tvorcov. Jediné čo je dôležité je stav blaženosti Vašej duše.

Objednajte si prvú konzultáciu zdarma!