Ja som láska - vydala som knihu

14.09.2023

Referencia na knihu od knižnej redaktorky:

Častokrát som počula hlavne od žien, že veria na pravú lásku. Takú tú obrovskú a čistú, na prvý pohľad identifikovateľnú, jasnú ako facka. Súzvuk duší a tiel. Harmónia v priestore a čase. Zázrak realitou. Krása, neha aj vášeň. Radosť žiť. Tiež som v ňu verila a dnes, s pokorou v srdci musím povedať, že túžba po pravde ma k nej doviedla.

Pravá láska je pre hrdinov. Pravá láska je len pre silné osobnosti, pripravené vydržať všetko. Neochvejná túžba je naším hnacím motorom. Nemilosrdná špirála duchovného poznania nenechá nikoho zomrieť v ilúzii a sebaklame. Sínusoida výhier a prehier, žonglovanie s éterom a zemou, ohňom a vodou. Myslím, že keď sa necháte uniesť riadkami, ktoré som napísala, podarí sa vám vstupovať do rôznych dimenzií práve tak ako to bolo umožnené mne. Len treba byť bdelý. Neustále stáť v strede, ale to sa koniec koncov, kým dočítate tých 350 strán, isto naučíte.

Je to učebnica života. Je to román i pamflet. Je v tom láska i nenávisť, záleží z ktorého uhlu sa pozeráte... Je v tom taká zvláštna irónia... symbióza prejaveného a neprejaveného. Mystérium života a smrti. Nekonečný kolobeh pravdy. Transformácia a kryštalizácia ducha. Dokončovanie a nové začiatky. Extraktom je poznanie. Myslím, že táto kniha je zázračná ... ten, kto vie čítať srdcom isto precíti tú esenciu bezpodmienečnej lásky, ktorá ma viedla.

Keď som ju s malou dušičkou poslala knižnej redaktorke, ktorú som dovtedy vôbec nepoznala, bola som príjemne prekvapená jej reakciou. Po prvom prečítaní mi napísala, že teda chyby opravuje, ale posledných 100 strán už len zhltla....proste kašľala na pravopis a nechala sa pohltiť dejom. Bola som príjemne prekvapená. Vraj viackrát pocítila taký ten AHA efekt a páčil sa jej záver – spôsob ako som knihu ukončila. Keď potom zalomila text a robila druhé čítanie, aby videla či to nebude robiť šarapatu v tých čítačkách napísala, že je to dobré, že ju to zasa baví...vraj si zasa všimla úplne iné myšlienky a odkazy. Tak vtedy som si fakt vydýchla. Takto po vrstvách písané knihy mám rada.

Stále čakám na recenzie od viacerých priateliek, ktorým som dala knihu na prečítanie, ale zdá sa že nikto nemá žiadne výhrady, tak som ju dala do predaja. Kniha sa číta pomaly, ale s efektom porozumenia. Vysvetľujem aj to, ako je dôležité kúpiť si lístok na MHD, hoc isto viete, že nepôjde revízor. Je tam všetko a ešte o čosi viac...Predsa len tú múdrosť, ktorá ma viedla, treba vstrebať. Nie je to vždy jednoduché – udržať stred a uplatniť pravidlo pravej miery. Rovnováha cez ktorú máte príležitosť prepadnúť sa hlbšie do seba, nepodľahnúť tej schyzofrénii dobra a zla a potom vzlietnuť vyššie. Každý deň slnko vychádza pomaly, aby vystriedalo noc. Presne tak pomaly a konštantne prichádza i osvietenie. Len treba byť vytrvalý a veriť.

Z celého srdca ďakujem Marika Májeková za jej prínos na tomto diele a tým, ktorých tento príspevok zaujal a rozhodnú sa knihu si kúpiť prajem príjemné čítanie. Nech je požehnané aj Vám spoznať pravú lásku