Človek mieni, feng shui mení...

24.11.2019

Nedávno som radila kamarátke, ktorá mala jasnú predstavu o svojej terapeutickej miestnosti.

Vysnívala si nádhernú smaragdovo zelenú pohovku, kde budú sedávať jej klienti. AVŠAK do priestoru sa nám lepšie hodila iná farba - béžová, hnedá, sivá. Tá správna zóna na sedenie bola v sektore, kde by nám takáto pohovka neurobila až takú dobrú službu. Nie je to žiadna tragédia. Jednoducho taký predmet nekúpite, alebo keď ho už máte, presuniete ho niekde úplne inde. A o tom to celé je. Použiť tradičné veci netradičným spôsobom. Vznikajú tak osobité priestory, s duchom výnimočnosti a v prospech pekného žitia jeho majiteľa. 

Smaragdovo zelenej som sa samozrejme nevzdala a doporučila som ju na steny. Celá miestnosť bola v juhovýchodnej časti budovy, takže hojnosť môže začať prúdiť. V západných a severozápadných sektoroch kombinovaných so zlatými doplnkami a na juhu a juhozápade s fialovými akcentmi. Verím, že výsledný efekt bude ohromujúci. Vznešený, tak ako jej profesia.

Niekedy sa zdá, že je nemožné harmonicky spojiť drevo, kov, oheň, zem a vodu na pár metroch štvorcových, ale keď poznáte tie správne zóny, kde utlmiť, kde naopak pridať, výsledný efekt býva prekvapivo harmonický. 

Smaragdovo zelená je farba srdcovej čakry, tak verím, že miestnosť prispeje k zahojeniu nejedného srdiečka.  Veľmi sa naň teším a novej terapeutke prajem úspešnú prax a veľa spokojných klientov.

Chcem poradiť zariadiť môj priestor!